Realizace dodávky 3 ks plastových otevřených filtrů (pískový, odmanganovací a GAU) s plastovým mezidnem s filtračními tryskami a nerezovým trubním vedením se specifickým děrováním pro zajištění účinného praní filtrační náplně otevřených filtrů s provozním výkonem úpravny 2 l/s. Dodávka plastového provzdušňovacího reaktoru s deflektory a sedimentační nádrže.
Vystrojení vrtu, vybudování vodojemu + objektu úpravny a dodávka nové technologie o výkonu 0,5 l/s na odstranění vyšších hodnot železa a manganu, včetně nerezové věže na vytěsnění radonu, AT stanice, elektro, MaR a vizualizace.
Zajištění kompletní akce demolice a výstavby nového objektu vodárny, vč. nerezového vystrojení a úpravy nerezové provzdušňovací věže, dodání automatické tlakové stanice a technologie na úpravu vody. Klikněte na video
Doplnění technologie a navýšení kapacity ÚV na 4 l/s - výměna starých tlakových filtrů za nové na odželeznění a odmanganování, doplnění dalšího stupně tlakové filtrace pro odstranění pesticidů.
Dodávka a montáž katexové změkčovací stanice v nerezovém provedení pro teplou vodu až 80°C – automatický tlakový nerezový filtr TVK 50 ZN (průtok 4m3/hod), vč. solankové nádrže a příslušenství.
Zajištění čerpání vody z nového vrtu (1 l/s), instalace tlakového filtru pro odstranění manganu, zvětšení akumulace a hygienické zabezpečení vody.
Doplnění technologické linky na úpravu vody (výkon 3 l/s) o tlakový filtr pro odstranění pesticidů a dále o filtraci na ionexovém sorpčním nerezovém filtru pro odstranění uranu, včetně vystrojení posilujícího vrtu a elektroinstalace.
Realizace nové technologie o výkonu 2,6 l/s na odstranění vyšších hodnot manganu a železa z vody ze tří vrtů, dechlorace pomocí membránové technologie, provzdušnění, vč. stavebních úprav, chemického hospodářství, elektro, MaR a vizualizace.
Realizace nové technologie o výkonu 1,25 l/s na odkyselení, odstranění vyšších hodnot manganu a pesticidních látek z vody ze stávajících jímacích zdrojů a nového vrtu, včetně provzdušnění pro vytěsnění radonu, chemického hospodářství, elektro, MaR a vizualizace.
Zajištění čerpání vody z vrtu a dodání technologie úpravy vody.
Realizace technologie na odstranění vysokých hodnot železa a manganu o výkonu 7 l/s, výměna
strojních agregátů, provzdušnění, zajištění chemického hospodářství, elektroinstalace a MaR.
Vybudování nového objektu úpravny povrchové vody a rekonstrukce dvou vodojemů v oblasti CHKO Brdy. Instalace membránové technologie - nanofiltrace, odkyselování filtrátu a hygienické zabezpečení vody. Realizace elektroinstalace, MaR, komplexních přenosů a moderního systému vizualizace. Klikněte na video
Realizace nové technologie na odstranění vysokých hodnot manganu z mísené vody ze studen a vrtů farmy, včetně provzdušnění, kompletního chemického a kalového hospodářství, elektro, MaR a vizualizace.
Realizace technologie na odstranění železa, manganu, radonu, zákalu a úprava pH včetně napojení záložního vrtu.
Realizace několikastupňové technologie o výkonu 0,7l/s včetně automatizace na odstranění radonu, uranu, dusičnanů, železa a manganu pro obec Doubravčice
Pro zásobování vodovodu Želetice - Horní Dunajovice s roční spotřebou 70 tis. m3 jsme realizovali technologii na odstranění uranu ze zdrojů podzemní vody s obsahem uranu až 30 µg/l.
V březnu jsme dokončili úpravnu vody na odstranění železa, manganu pro zemědělské družstvo Libín k zajištění vody pro 400 kusů skotu.
Napojení nového zdroje vody na vodovodní systém obce včetně doplnění technologie na odstranění uranu a arzenu z vody pro Sokolovskou vodárenskou.
V rámci projektu "sociální automobil" jsme finančně přispěli na pořízení automobilu pro poskytování sociálních a zdravotních služeb pro obyvatele města Žďár nad Sázavou.
Dopojení nového vrtu a doplnění úpravy vody o technologii na odstranění železa, manganu a odvětrání radonu o výkonu 4,7m3/hod včetně automatizace provozu.
V rámci projektu "Příkrý - doplňkový zdroj vody" jsme pro vodohospodářskou společnost VHS Turnov realizovali 5 vrtů o hloubce 80m s celkovou vydatností 18,6 l/s a úspěšně naplnili cíl nalézt doplňkový zdroj pitné vody pro Semilsko. Více v článku.
Napojení nového zdroje podzemní vody do vodovodu v Nadlesí, včetně intenzifikace technologie na odstranění železa a manganu v úpravně vody pro provozovatele Sokolovská vodárenská.
Dodávka mobilní úpravny vody v kontejneru, typ UMUV 5, která bude sloužit k zabezpečení dodávky pitné vody v místě mimořádné události. UMUV 5 je určena k dlouhodobému nepřetržitému procesu čištění surové vody a umožňuje automaticky řízený provoz s minimálními požadavky na obsluhu.
Jedno z důležitých témat pracovního setkání v Ústí nad Orlicí, kterého jsme se účastnili, byly pesticidní látky, jejich výskyt v podzemních vodách. Jako ukázku z nedávné instalace jsme prezentovali úpravnu vody Studénka, kde je v podzemní vodě obsažen Acetochlor ESA.
Ve spolupráci se stavební společností jsme před koncem roku dokončili vystrojení a dopojení nových vrtů, čerpací stanici a úpravnu vody pro obec Velké Heraltice. Celkový výkon úpravny je 2,5l/s.
V listopadu jsme dokončili novou úpravnu vody pro obec Lísek. Surová podzemní voda natéká na úpravnu z několika zdrojů. Z vody se odstraňuje železo (2,75mg/l) a mangan (0,32mg/l).
V rámci zakázky jsme vyrobili a dodali nerezovou provzdušňovací věž na odstranění těkavých chlorovaných uhlovodíků ( TCE/PCE) z vody. Celková výška věže je 10,4m, šířka 1,6m a výkon věže je 50l/s. Stabilitu věže zajišťuje ocelová konstrukce.
Úpravna vody posilovacího zdroje zásobuje obecní vodojem asi z jedné třetiny. Kromě arzenu se také odstraňuje železo a mangan. Výkon úpravny 0,75m3/hod.
V rámci rekonstrukce úpravny vody Brandov jsme dodali kolonu pískových filtrů TVK a odkyselovací filtr TVK O s průtokem až 5l/s. Filtry jsou vhodné i pro technologii úpravy vody s předchlorací. Provozovatelem úpravny je společnost Severočeské vodovody a kanalizace.
S koncem prázdnin jsme uvedli do provozu novou technologii úpravny vody v Nahošíně na odstranění železa a manganu . ÚV upravuje vodu z místních zdrojů (8 vrtů a studní) pro skupinový vodovod Nahošín, který slouží k dodávce pitné vody i pro okolní obce. Součástí úpravny je telemetrická stanice pro automatické řízení technologie, záznam provozních dat a poruchových stavů, měření množství zpracované vody. Veškeré práce byly provedeny za provozu bez přerušení dodávky pitné vody. Provozovatelem úpravny je společnost ČEVAK.
Vodaservis uvádí na český trh inovovaný výrobek. Bateriové dávkovací čerpadlo DK 11.1 je čerpadlo s vlastním bateriovým napájením vhodné do míst bez přívodu elektrického proudu. Informace o výrobku najdete v sekci Výroba.
Obec Odranec je zásobena vodou z vlastních vrtů. Do nově postaveného vodojemu jsme v červnu dokončili instalaci technologie (průtok 0,45 l/s) na odstranění železa, manganu a úpravu tvrdosti a odstranění radonu. Množství radonu bylo extrémně vysoké (v řádech tisíců Bq/l), proto jsme instalovali dvě odradonovací kolony o celkové výšce 10 m.
V dubnu jsme realizovali zakázku, která spočívala v nahrazení dvou provzdušňovacích věží našimi nerezovými horizontálními provzdušňovači s celkovým průtokem vody 10 l/s. Provedli jsme i montáž nového nerezového potrubí nátoku a odtoku vody včetně uzavíracích armatur z litiny a montáž vzduchotechnického potrubí. Jedná se o jednu z prvních instalací našeho nového výrobku, nerezového horizontálního provzdušňovače HPN.
V rámci příprav na nadcházející koupací sezónu jsme na přelomu roku pro objednatele Město Humpolec provedli výměnu pískových filtračních náplní bazénových filtrů o průměru 2000 mm. Přejeme návštěvníkům koupaliště Žabák co nejvíce slunných dnů, spojených s osvěžením v ještě průzračnější vodě, než tomu bylo doposud.
Od ledna 2018 dochází k úpravě kvalifikačních požadavků České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) na osobu provádějící technický dozor stavebníka. Nově tato osoba musí vykazovat, že vlastní „kulaté razítko" a je tedy autorizovaná v rozsahu oborů a specializací, pro které jí bylo toto oprávnění uděleno. Tyto úpravy byly zavedeny za účelem zvýšení kvality vodohospodářských staveb financovaných z veřejných rozpočtů. Společnost Vodaservis s.r.o. splňuje požadavky ČKAIT a je tedy schopna zajistit Vám kvalitní služby.
Dostali jsme zakázku na vytipování vhodného místa pro kopanou studnu, která by byla v blízkosti stávajícího prameniště v lesích u obce Slavětín. Pro určení nejvhodnějšího místa bylo využito hydrometrické měření, které probíhalo celý rok 2016. Na přítomné drobné vodoteči náš hydrogeolog rozmístil 5 měřících profilů v úseku zhruba 150 metrů, aby zjistil změny v intenzitě příronu do toku a určil podle nich polohu potenciální studny co nejpřesněji, což se mu také podařilo. Na vytyčeném místě byla vykopána studna o průměru 2,5 m do hloubky 5 m. Vydatnost nového záložního zdroje pro obec potvrdila předpoklad hydrogeologického průzkumu, který činil cca 25 m3/den.
Během října a listopadu 2017 jsme se zabývali zakázkou na hydrogeologický průzkum na lokalitě Příkrý. Na předem vytipovaných místech bylo v rámci podrobného hydrogeologického průzkumu odvrtáno 5 průzkumných vrtů do hloubek 80 m s průměrem vrtání 254 mm, pro ověření množství a kvality podzemní vody. Při čerpacích zkouškách na jednotlivých vrtech byla zjištěna celková vydatnost zdroje podzemní vody větší než 15 l/s. Investorem celé akce bylo Vodohospodářské sdružení Turnov.
Domácí hospic Vysočina, o.p.s. z Nového Města na Moravě, který sponzorujeme, získal 28. listopadu 2017 titul Neziskovka roku 2017 v kategorii střední neziskovka. Rovněž uspěl v Ceně veřejnosti, která mu věnovala 2.nejvyšší počet hlasů. Ocenění udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění NEZISKOVKA ROKU v pražském divadle Archa.
8. ročník Konzultačního dne pořádaného Orlickou laboratoří určený pro samosprávy a provozovatele vodovodů a kanalizací byl věnovaný aktuálním tématům týkajícím se problematiky radionuklidů (zvláště radonu) a pesticidů v pitné vodě. V rámci programu jsme účastníky seznámili s našimi technologiemi, kterými lze tyto nežádoucí látky z vody odstranit, i se zkušenostmi z instalací a provozu.
V rámci dotačního programu Ministerstva životního prostředí (MŽP) jsme pomohli obci Radostín realizovat úpravnu pitné vody z nového zdroje podzemní vody. Námi pověřená stavební firma vyhloubila 80 m vrt, u kterého jsme pomocí čerpací zkoušky naměřili průtok 65 m3/hod. Celkové náklady na nový vrt činily asi 1,5 milionu korun, avšak s dotací od MŽP obec platila asi jen 200 tisíc. Nabízené dotace jsou využitelné i průzkumným vrtům. Reportáž zachycující naše zaměstnance a zařízení v akci uvidíte zde.
Letos slavíme 15 let od svého založení. Děkujeme všem našim zákazníkům a obchodním partnerům za veškerou přízeň, podporu a možnost spolupracovat na zajímavých zakázkách. Ušli jsme společně velký kus cesty a doufáme, že nám ani do dalších letech nebude chybět odhodlání, vytrvalost a ochota pomáhat chránit vodní zdroje v České republice. Více o začátcích a růstu naší firmy se dozvíte zde.
Zúčastnili jsme se 20. ročníku nejvýznamnějšího oborového setkání v České republice konající se jednou za 2 roky. Letos se výstava uskutečnila 23.-25. května v PVA EXPO Praha a naše firma na ní se stánkem č. 71 v hale 4 reprezentovala 11 % účastníků z oboru úprava vody. Spolu s námi prezentovalo své výrobky 335 firem (198 vystavujících z 11 zemí a 157 zastoupených ze 14 zemí) a počet návštěvníků z 23 zemí se blížil 10 tisícům. Závěrečnou zprávu z výstavy najdete ke stažení zde.
Aktuální problematikou odstraňování pesticidů z pitné vody a možnosti jejího řešení se zabýval seminář pořádaný krajem Vysočina pro provozovatele obecních vodovodů. V odborné části semináře jsme vedle zástupců státních institucí měli možnost představit technologické řešení této problematiky a podělit se s účastníky o naše zkušenosti z instalací a provozu.
Koupaliště v Libčicích je provozováno v letní sezóně od května do září. Podzemní voda v něm používaná obsahuje vysoké množství železa (až 5 mg/l). To se usazovalo na stěnách bazénů. Ve venkovním přístřešku v areálu koupaliště jsme instalovali odželezňovací filtr o průtoku 190 l/min. Filtr též zamezuje druhotné kontaminaci upravované vody chemickým či mikrobiálním znečištěním. Přijďte se vykoupat a přesvědčte se sami o nynější kvalitě zdejší vody.
Rekonstruovali jsme úpravnu vody sloužící jako zásobárnu pitné vody pro obce Vrbovec a Hnízdo. Stará budova byla opravena a vybavena moderní automatickou technologií (nerezový tlakový filtr TVK 120 S, dávkovací čerpadla, nerezové provzdušňovací věže PV a měření a regulace (MaR)) na úpravu pitné vody. Zdrojem surové vody jsou 3 zdroje podzemní vody.
Finančně jsme podpořili nákup automobilu pro potřeby klientů Domova Kamélie pro osoby se zdravotním postižením. Domov funguje ve zvláštním režimu (DZR), který má snižovat závislost klientů na domově a podporovat jejich samostatnost. Od roku 2007 si Domov klade za cíl transformovat sociální služby pro lidi s postižením – snaží se zapojit člověka s postižením do běžného života bydlením v přirozeném prostředí malých domácností, využíváním veřejných služeb, chozením do zaměstnání a integrováním se do místní komunity. K proměně klientů přispívají různé terapie a aktivity související se zvířaty (hipoterapie, canisterapie, malá farma) a tvořivostí (muzikoterapie, multismyslová místnost, aktivizační dílny, arteterapie a další).
Na konci listopadu 2015 jsme pro město Černošice dokončili komplexní projekt obnovy vodních zdrojů a čerpací stanice, do které byla nově instalována technologická linka na odstranění železa a manganu z čerpané vody o výkonu 10 l/s. Projekt řešil revitalizaci 3 nevyužívaných zdrojů podzemní vody - jímacích vrtaných studní, kompletní rekonstrukci objektu čerpací stanice včetně stavebních úprav, přetrasování potrubních rozvodů, přesun stávajících čerpadel sloužících pro dodávku vody do jednotlivých.
8. srpna 2015 se s naší podporou konala 65 km charitativní cyklojízda „Na kole dětem Žďárskými vrchy“, jejímž účelem byla osvěta a finanční pomoc onkologicky nemocným dětem. Autorem projektu je Aleš Wasserbauer, který má za sebou zkušenost s amputací části nohy kvůli nádorovému onemocnění. V čele pelotonu pojede Josef Zimovčák na svém historickém vysokém kole. Více o projektu Na kole dětem, na který můžete přispívat celoročně, se dozvíte zde.
Na konci listopadu jsme ve spolupráci s provozovatelem vyměnili technologii úpravy vody v Dnešicích. Namísto několika filtrů s řídicí hlavou jsme instalovali náš odmanganovací filtr TVK 70 SM. Speciální hmota MTM odstraní mangan i železo bez zvyšování pH. Toto řešení výrazně zjednodušuje provoz a obsluhu technologie. Nynější zařízení (včetně chlorace) rovněž zabírá méně místa než to původní.
Jako generální dodavatel jsme v říjnu 2014 úspěšně dokončili rekonstrukci úpravny vody Hrudka v obci Borek pod Troskami. ÚV Hrudka byla mimo provoz a to z důvodu nadlimitního obsahu pesticidních látek v surové vodě. Cílem rekonstrukce byla kompletní výměna technologie včetně elektroinstalace a měření a regulace (MaR) a dále související stavební úpravy objektu a okolí. Jako generální dodavatel jsme v říjnu 2014 úspěšně dokončili rekonstrukci úpravny vody Hrudka v obci Borek pod Troskami.
Narůstající používání umělých hnojiv, nakládání s organickými odpady ze zemědělského provozu a změny ve využití půdy jsou hlavní příčiny postupného nárůstu dusičnanů v podzemních vodách za posledních 40 let. Nejčastějšími zdroji jsou průmyslové odpadové vody, skládky, septiky, žumpy, pastviny a splachy zemědělské půdy ničené umělými hnojivy. Obsah dusičnanů ve vodě velmi často kolísá i po instalaci zařízení na jejich odstranění.
Naše zkušenosti s instalacemi zařízení na odstranění dusičnanů z pitné vody oceňují zejména menší či středně velké obce s vlastními zdroji vody, kde se nadlimitní koncentrace dusičnanů vyskytují především. Pro efektivní odstranění dusičnanů z pitné vody nestačí jen navrhnout a instalovat vhodný filtr, ale je nutné také správně nastavit systém, aby se výsledná hodnota dusičnanů pohybovala okolo 35-45 mg/l. Důležitou součástí je například i posouzení a nastavení odpovídajícího provozního tlaku vody v různých místech systému.
Provozní tlak nezbytný pro správný provoz instalovaného zařízení nemusí odpovídat stávajícímu provoznímu tlaku na vstupu či výstupu z úpravny. Specifikum pro obec Sedletín spočívalo v nutnosti regulovat vysoký tlak, ve kterém se upravená voda čerpala ze zdroje a do spotřebiště.
V Matějově jsme pak kromě požadovaného odstranění dusičnanů též správné začlenění této technologie do již instalované technologie pro odstranění radonu vody včetně její opravy. Pro tuto technologii provozovatelé častěji využívají sklolaminátové filtry osazené jednotkou pro automatické řízení.
V roce 2013 jsme dokončili inovační proces vlastního výrobku – nerezového tlakového filtru TVK S na odstranění železa a manganu z vody. Na základě předložené technické dokumentace jsme získali od Úřadu průmyslového vlastnictví ČR Osvědčení o zápisu užitného vzoru našeho inovovaného filtru. Výsledky provozních zkoušek nového filtru v několika úpravnách vody v České republice potvrzují, že použití tohoto filtru přináší zároveň i dlouhodobé snížení provozních nákladů na úpravu pitné vody.
Za nepřerušeného lázeňského provozu a velmi náročného termínu realizace se nám podařilo zprovoznit novou úpravnu vody pro Lázně Aurora Třeboň. Původní otevřené filtry a trubní rozvody úpravny už byly takřka na hranici životnosti a jejich výměna se plánovala několik let. Požadavky na účinnost nerezových filtrů TVK byly vzhledem ke specifikům lázeňského provozu přísnější. Například u manganu a železa bylo třeba dosáhnout jejich nižšího obsahu, než jsou hygienické předpisy pro pitnou vodu proto, aby nedocházelo k
V obci Staré Hamry se investor, projektant i provozovatel vodovodu rozhodli rozšířit projekt rekonstrukce úpravny o výměnu stávajících zkorodovaných ocelových filtrů za filtry nerezové. Vyměnili jsme proto 3 staré filtry vykazující značný stupeň koroze za nové nerezové tlakové pískové filtry TVK 100 naší výroby. Dodávku jsme realizovali kompletně včetně stavebních úprav, výměny litinového potrubí za nerezové a plastové potrubí, a také výměny elektroinstalace a dodání nové automatizace chodu úpravny.
V rámci vlastního výzkumu a vývoje dokončujeme v roce 2013 ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze projekt „Inovace nerezového tlakového filtru TVK“ s podporou dotačního Operačního programu Podnikání a Inovace (OPPI). Realizace projektu je zaměřena na zjednodušení a zefektivnění způsobu úpravy vody vedoucí ke snížení provozních nákladů.
Rekonstruovali jsme stávající úpravnu vody a instalovali novou s automatickými nerezovými tlakovými filtry TVK na zakázku obce Radějovice. Obec má díky systému měření a regulace (MaR) průběžné informace o rychlosti průtoku, hladině akumulace provzdušněné vody, chodu čerpadel, praní filtrů TVK a zaplavení úpravny. Dostávají se k ní prostřednictvím řídicí jednotky umístěné v elektrorozvaděči, která zajišťuje přenos dat na internet a mobilní telefon formou SMS.
Od 2008 provádíme kvalifikovaný hydrogeologický průzkum. S ním je spojená úprava podzemní vody, instalace čerpadel, čerpací zkoušky a jejich vyhodnocení. Veškerou poradenskou činnost poskytujeme zdarma. Ke všem těmto činnostem jsme oprávnění na základě osvědčení o odborné způsobilosti. Více detailů najdete zde.
Ve dnech 24.-26.5. 2011 jsme se zúčastnili jednoho z největších mezinárodních veletrhů WATENVI ve střední a východní Evropě zaměřených na vodní hospodářství, nakládání s odpady a ochranu životního prostředí. Jako jeden z PŘEDNÍCH ČESKÝCH VÝROBCŮ nerezových zařízení sloužících k úpravě vody jsme na veletrhu představili filtry TVK v manuální provedení, TVK 200 (o průměru 2 000 mm), rukávový filtr RF 10 nebo třeba malou mobilní úpravnu vody UMUV.
Společnost TECHTEAM si u nás objednala kompletní technologii úpravy vody pro výrobu ledu pro zimní stadion Ondreje Nepely v Bratislavě. V průběhu mistrovství jsme drželi hotline (telefonickou servisní linku pro případ poruchy s dojezdovým časem 4 hodiny), která však nebyla zapotřebí. Zajistili jsme vysoce kvalitní vodu zbavenou veškerých minerálů a nečistot, díky níž byl led tvrdší, průhlednější a čas na zmrazení kratší. Více detailů o zakázce se dozvíte v referencích.
Vyvinuli jsme nový typ univerzální mobilní úpravny vody UMUV 01, kterou od ledna používá humanitární organizace HAND FOR HELP v polní nemocnici na ostrově Haiti v Karibiku. UMUV 01 je schopná za hodinu přečistit 400 litrů vody. Více o UMUV zde.
Odstartovali jsme výrobu změkčovacích filtrů TVK Z s celonerezovým manuálním a automatickým ovládáním. Jsou vhodné pro odstranění tvrdosti u technologických vod do 100 °C. Je možné zapojit dva až tři filtry za sebou. Ve filtrech probíhá protiproudá regenerace (tj. tok ionexem upravené vody a chemikálií je opačný) a mají nízkou spotřebu regenerační soli. Zvládnou průtok vody až 80 m3/hod. Zajistíme jejich instalaci a napojení na stávající rozvody.
Testujeme na několika úpravnách vody novou odmanganovací hmotu na odstranění manganu z vody i při vysoké tvrdosti. S výsledky v Plzeňském kraji (průtok 12 m3/hod, tvrdost 4 mmol/l, vstupní/výstupní hodnota manganu 1,3 mg/l / 0.04 mg/l) a v Kraji Vysočina (průtok 5 m3/hod, tvrdost 3,6 mmol/l, vstupní/výstupní hodnota manganu 1,6 mg/l / 0.03 mg/l) jsme více než spokojeni.