Naše společnost Vám pomůže s využitím a úpravou dešťové vody. Zákazníkům nabízíme osvědčené technologie na úpravu vody společně s instalací, zárukami za kvalitu i následným servisem
Základem úspěchu je správný sběr dešťové vody a následné uskladnění. Na sběr dešťové vody postačí okapy a dostatečně velká nádrž, ve které se voda bude uchovávat. Obecně se nedoporučují měděné okapy a střešní krytina z asfaltu nebo eternitu, které mohou vodu při sběru kontaminovat. Na výběr je nadzemní i podzemní nádoba na uskladnění vody. Spíše doporučujeme podzemní nádrže, protože je v nich tma a chlad, což nepřispívá k růstu bakterií.
Dešťová voda neobsahuje chlor a soli. Proto je vhodná např. pro zalévání, mytí a ideální je i pro praní prádla. Může se využít i pro splachování toalet a všude tam, kde nutně nepotřebujeme přímo vodu pitnou.
Dešťová voda ke zpětnému využití musí být upravována. Nejdříve se musí z vody dostat mechanické nečistoty, např. pomocí nerezového rukávového filtru (RF). Tento filtr má snadno vyměnitelnou filtrační vložku a na které můžete i vidět zachycené nečistoty. V případech, že voda zapáchá, je třeba ještě do potrubí umístit i filtr s aktivním uhlím. Lze opět použít nerezový rukávový filtr, přičemž vložka se naplní sypaným aktivním uhlím pro odstranění pachů z vody.
Dále by se měla voda hygienicky zabezpečit, protože v nádrži na dešťovou vodu mohou narůstat bakterie, které v rozvodu vody škodí a vytváří nepříjemné šlemy či zápach vody. Hygienickou nezávadnost vody lze zajistit, např. využitím UV záření bez použití chemických prostředků. K okamžité likvidaci bakterií, virů, plísní, kvasinek lze použít UV lampy, které jsou vhodné nejen pro domácnosti.
U větších objemů úpravy zachycené dešťové vody se používají nerezové tlakové náplňové filtry (TVK), které se na mechanické nečistoty plní pískem a na zachycení zápachu aktivním uhlím.
Pro návrh na konkrétní úpravu vaší dešťové vody, třeba až na vodu pitnou, se na nás obraťte. Zpracujeme technologický návrh přímo pro vaše potřeby, včetně vhodné čerpací techniky.